- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICE. Ponad 37 mln zł na inwestycje

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Staraliśmy się tak zaplanować budżet, aby w każdej gminie były realizowane najpotrzebniejsze zadania – zapewnia Krystian Hytroś, starosta powiatu proszowickiego. I chyba się udało, bo do projektu najważniejszego dla powiatu dokumentu, radni obradujący w komisjach nie mieli żadnych zastrzeżeń. Głosowanie nad budżetem powiatu na 2023 roku zaplanowano na 26 stycznia.

W tym roku na remonty dróg publicznych w projekcie budżetu zapisano ponad 20 mln zł. W planach jest między innymi przebudowa drogi Piotrkowice-Sokołowice. Na to zadanie zapisano blisko 16 mln zł. Sporo bo aż 2,5 mln zł zarezerwowano na remont drogi pomiędzy Wierzbnem, a Glewcem. W tym roku przewiduje się także: przebudowę mostu w Makocicach, modernizację przejść dla pieszych w Koszycach, Stogniowicach, Pałecznicy i Koniuszy oraz przygotowanie dokumentacji technicznej na rozbudowę drogi powiatowej: Wawrzeńczyce-Stręgoborzyce-Więckowice-Łaganów-Proszowice.

W 2023 roku sporo zmieni się także w ZS im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych. W planach jest nie tylko modernizacja budynku szkoły, ale także przebudowa drogi dojazdowej, chodników, parkingów, placu przed szkołą i rozbiórka starej kotłowni. Na realizację wszystkich tych zadań zapisano ponad 5 mln zł.

Powiat wesprze także DPS w Łyszkowicach kontynuując rozpoczęte we wrześniu ub roku zadanie. Inwestycja ma się zakończyć w maju. Do tej pory placówka zyska nową klatkę schodową, zaadaptowane poddasze oraz nowe instalacje: elektryczną, gazową i wodną.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra