- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICE. Teraz mogą brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. 44 strażaków ochotników przeszło szkolenie i zaliczyło egzamin

Fot. KP PSP w Proszowicach

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach odbył się egzamin stanowiący zwieńczenie szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP. Egzamin zaliczyło 44 ochotników.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu podczas rzeczywistych akcji.

Całe szkolenie podzielone zostało na bloki tematyczne, podczas których druhowie byli zapoznawani z wszystkimi zagadnieniami przedmiotowego kursu.

Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Krakowie. Zajęcia teoretyczne z wyżej wymienionych tematów były prowadzone przy pomocy platformy szkoleniowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie a zajęcia praktyczne prowadzili funkcjonariusze JRG Proszowice.

Do egzaminu przystąpiło 44 druhów, którzy zaliczyli go pozytywnie. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra