- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. 31. Finał WOŚP. Pasjonaci motoryzacji zagrają razem z Jurkiem Owsiakiem!

Fot. MyVision

W ostatnią niedzielę stycznia plac targowy przy ul. Królewskiej w Proszowicach zamieni się w prawdziwy tor wyścigowy. Wszystko za sprawą maniaków motoryzacji, którzy poprzez dzielenie się swoją pasją pragną wspomóc zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznaj inicjatorów akcji oraz program imprezy.

Jednym z organizatorów wydarzenia  jest Grupa Jazda 2018. Jak sama nazwa wskazuje powstała ona pięć lat temu. Na początku swojej działalności złożona była z 15 motocyklistów. Obecnie liczba członków wzrosła niemal 10-krotnie! 

– W naszej grupie, czym warto się pochwalić oprócz mężczyzn są także kobiety. Obecnie jesteśmy w trakcie rejestracji grupy jako stowarzyszenie. Jego najważniejszym założeniem będzie organizacja eventów o tematyce motocyklowej, prowadzenie działań  na rzecz pozytywnego postrzegania motocyklistów oraz wspieranie i propagowanie wszelkich akcji charytatywnych,  czego przykładem jest tegoroczne wsparcie WOŚP – tłumaczy Janusz Karczewski, członek grupy.

Drugim z pomysłodawców akcji jest Grupa Git Familia, założona w 2010 roku przez pasjonatów motoryzacji, której rozkwit nastąpił dopiero przed dwoma laty. Zamiłowanie do modernizacji czterech kółek i okazjonalne uczestnictwo w zlotach przerodziło się w prawdziwą pasję. Jazda w kontrolowanym poślizgu specjalnie przerobionymi autami robi wrażenie! 

– Drift może być formą zabawy, czasem sposobem na życie. Dla nas to pasja, którą chcemy zarażać innych. A przy tym pomagać, kiedy tylko możemy – mówi w rozmowie z portalem Andrzej Zgała, założyciel grupy.

Kiedy zasiadają za kierownicę swoich zmodyfikowanych aut oraz jednośladów, rytm ich serc wyznacza ryk silników, jednak w czasie niedzielnego popołudnia serca wszystkich zabiją w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DRIFT TAXI WOŚP 2023 to wydarzenie, które z pewnością ucieszy miłośników motoryzacji. W harmonogramie przygotowano m.in. pokazy samochodów rajdowych oraz pokazy driftu w wykonaniu grupy Git Familia, a także szereg licytacji gadżetów i voucherów ufundowanych przez sponsorów.

– Podczas wydarzenia będzie można wylicytować m.in. gadżety: od klubu Energy, grupy Jazda 2018, stroje znanych sportowców tj. Kamil Stoch czy Mariusz Wlazły. Nie zabraknie również voucherów od: Restauracji Muzealna, Karczmy Cekierówka, Termy Gorący Potok. Lista jest naprawdę długa – wylicza Janusz Karczewski, współorganizator eventu.

Pokazy i licytacje to przedsmak niedzielnego popołudnia. Organizatorzy zadbali o to, by prawdziwe motoryzacyjne emocje mogły stać się udziałem każdego z przybyłych na wydarzenie. Uczestnicy, którzy wspomogą WOŚP datkiem do puszki, zyskają niebywałą możliwość, aby zasiąść na fotelu pasażera i razem z członkami Git Familii odbyć motoryzacyjną przygodę.

– Aktualnie grupa liczy sześć osób. Treningi na torach przeznaczonych do motosportu umożliwiły nam doskonalenie jazdy. Naszą pasję postanowiliśmy wykorzystać w szczytnym celu, biorąc udział w kilku imprezach charytatywnych, podczas których organizowaliśmy przejazdy. Dla Orkiestry pojedziemy po raz pierwszy. Gwarantujemy efektowną, a jednocześnie w pełni kontrolowaną jazdę – dodaje Andrzej Zgała.

DRIFT TAXI WOŚP 2023 obędzie się 29 stycznia br. w godz. 13.00-17.00 na placu targowym przy ul. Królewskiej w Proszowicach. O oprawę muzyczną imprezy zadbają „GRUPA I” i DJ Pepe, którzy poprowadzą imprezę.

Z kolei nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie straż pożarna oraz ratownicy medyczni. 

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra