- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Burmistrz Grzegorz Cichy także oddał krew ! Piękny finał akcji krwiodawstwa – ZDJĘCIA

Fot. UG w Proszowicach

Ponad osiem litrów krwi pozyskało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa podczas akcji zorganizowanej w minionym tygodniu w Proszowicach. Jednym z honorowych dawców był Grzegorz Cichy, burmistrz Proszowic.

Krew oddawali mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości. Do udziału w akcji zarejestrowało się 23 chętnych, z których 19 mogło oddać krew. Łącznie udało się zebrać 8,55 litra krwi. To już czwarte tego typu wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Akcja krwiodawstwa została zorganizowana przy współpracy z Gminą Proszowice, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Proszowicach oraz Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Proszowicach.

Procedura kwalifikacji dawcy i donacji jest skonstruowana tak, żeby zapobiec przetoczeniu krwi od osób chorych w tym zakażonych na choroby zakaźne. Kwalifikacja obejmuje ankietę epidemiologiczną, badanie lekarskie, badanie przeglądowe w kierunku chorób zakaźnych w tym w kierunku HIV, HCV, HBV i kiły.

Podczas akcji promowana była kampania, która ma na celu wsparcie mieszkańców w podejmowaniu świadomych wyborów dotyczących żywności

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra