- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Czas na podsumowanie XI Nowobrzeskiej Akcji Krwiodawstwa. Zebrano ponad 12 litrów krwi! [ZDJĘCIA] 

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna nowobrzeska akcja krwiodawstwa. Chęć oddania krwi zdeklarowało blisko czterdzieści osób, jednak ostatecznie pełną donację udało się pobrać od dwudziestu ośmiu krwiodawców. Oznacza to, że wynik jedenastej akcji krwiodawstwa w Nowym Brzesku to ponad 12 litrów krwi! Organizatorzy mają następny powód do radości.

– Jestem wdzięczny za każdą kroplę krwi, która oddana została podczas niedzielnej akcji.  Przed nami kolejne i wiem, że mogę być spokojny. Nowobrzescy krwiodawcy nigdy nie zawodzą. Oczywiście mam tutaj na myśli nie tylko mieszkańców Nowego Brzeska. Chcę podkreślić, że w każdą akcję zaangażowani są także mieszkańcy całego powiatu proszowickiego i okolicznych miejscowości – mówi Karol Krzyk, inicjator akcji. – Pomagamy, bo możemy. Mamy to we krwi! – dodaje z zadowoleniem.

XI Akcji Krwiodawstwa w Nowym Brzesku towarzyszyła również zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny z Jaksic, która zmaga się z odbudową domu po pożarze, jaki wybuchł na początku marca tego roku. Dzięki hojności krwiodawców i sponsorów na ten cel zebrano 850 zł.

Najbliższe akcje krwiodawstwa w Nowym Brzesku zaplanowano na lipiec, wrzesień i listopad 2024 roku. Współorganizatorami wydarzenia byli: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku oraz Gmina i Miasto Nowe Brzesko. Patronat nad akcją objął Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra