- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. IX Małopolski Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych odbył się pod hasłem „Ale wkoło jest wesoło…” [ZDJĘCIA]

Zespół Placówek CARITAS w Proszowicach po raz dziewiąty zorganizował Małopolski Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku pod hasłem „Ale wkoło jest wesoło…”. W festiwalu, którego ideą jest ukazywanie artystycznego wyrazu osób z niepełnosprawnościami, wzięli udział reprezentanci dwudziestu dwóch ośrodków z terenu Małopolski.

Tegoroczne występy konkursowe oceniało jury w składzie: Andrzej Cebulak, specjalista z dziedziny wychowania muzycznego; Renata Nowicka, aktorka teatralna i filmowa; Monika Semik, muzyk, pedagog i adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Paweł Gajda, nauczyciel, pedagog, koncertujący muzyk. 

Komisja konkursowa oceniając śpiew, interpretacje utworów oraz wizerunek sceniczny postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce 

  • Łukasz Murawski z ŚDS w Miłocicach za utwór „Siłacz” Marcina Rozynka

II miejsce

  • Monika Nabagło i Łukasz Jarosiński z ŚDS w Jerzmanowicach za utwór „Nic dwa razy” z repertuaru Sanah

III miejsce ex aequo

  • Konrad Kłeczek z ŚDS w Jelczy za utwór „Powiedz” z repertuaru Ich Troje
  • Bogdan Grabowski ze Stowarzyszenia Bratnich Serc w Oświęcimiu za wykonanie piosenki „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect

Wyróżnienie:

  • Agnieszka Zaręba i Radosław Krystjan z ŚDS w Niepołomicach
  • Edyta Łakomska z ŚDS w Gruszowie
  • Jakub Figura, Piotr Ostrowski i Karol Gwiżdż z ŚDS w Chrzanowie

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele powiatu proszowickiego, gminy Proszowice,  jednostek pomocowych i edukacyjnych oraz podopieczni i opiekunowie placówek zaangażowanych w konkursowe wystąpienia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra