- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. Patrycja Grzyb

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się na proszowickim Rynku oraz w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach w dniu 2 Maja. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. WNMP w Proszowicach.

Uroczystości rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych, druhów OSP oraz Orkiestry Dętej Floriana na Rynku w Proszowicach, którzy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej o godzinie 18.00 w kościele parafialnym. 

O godzinie 19.00 na Rynku w Proszowicach odbyło się uroczyste podniesienie flagi oraz  złożenie kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Ze względu na warunki pogodowe, oficjalne przemówienia gości zostały wygłoszone w sali widowiskowej proszowickiego Centrum Kultury. W wydarzeniu udział wzięli m.in. zaproszeni goście, a zatem parlamentarzyści: senator RP Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP Norbert Kaczmarczyk, posłanka na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji publicznych powiatu proszowickiego.

Świętowaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Majowa Jutrzenko” w formie karaoke, prowadzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Młodzież wspierali opiekunowie Monika Chmura, odpowiedzialna za śpiew oraz Krzysztof Chmura, który odpowiadał za oprawę muzyczną i techniczną.

W harmonogramie obchodów nie zabrakło również akcentów tanecznych. 

Jako pierwsze, swój występ zaprezentowały uczennice klas VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach. Układ taneczny pt. „Taniec z Flagami” opracowany został przez Joannę Szaporów. Opiekę nad grupą sprawowały wicedyrektor Jadwiga Fularska oraz Renata Ziętarska.

Z autorskim układem tanecznym przygotowanym przez Katarzynę Zydroń wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Opiekunami grupy były Małgorzata Żurek, Dorota Dąbrowska i Karolina Barnaś.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra