- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Od września jeszcze bezpieczniej w centrum miasta

Fot. paweł Klasa

Na dzwonnicy, maszcie, budynku domu kultury oraz w dwóch innych lokalizacjach zostanie zamontowane dziewięć nowoczesych kamer. Na montaż monitoringu samorząd pozyskał 60 tys. zł z programu „Razem bezpieczniej” w Małopolsce. – Domagali sie tego sami mieszkańcy Proszowic. Monitoring, który funkcjonuje u nas od 2001 roku wymaga gruntowanej modernizacji – mówi Grzegorz Cichy, burmistrz Proszowic.

Do końca wakacji ma być wyłoniony wykonawca sieci monitoringu. Samorządowcy liczą, że we wrześniu ruszy montaż kamer w centrum miasta. Zaplanowano je w pięciu punktach. W sumie ma być dziewięć kamer. Wszystkie będą podpięte do siedziby Straży Miejskiej w Proszowicach. Zapisany obraz będzie można odtworzyć. Monitoring ma być narzędziem w walce z ewentualnymi przestepcami.

-Dzięki kamerom będzie na pewno bezpieczniej. Monitoring pozwoli wyeliminować sytuacje nie porządane np. gdy ktoś znajdujacy sie pod wpływem alkoholu leży na chodniku. Rynek to nasz salon, miejsce wypoczynku dla mieszkańców z uspokojonym ruchem oraz wieloma restauracjami i cukierniami – dodaje gospodarz miasta.

Warto dodać, że wniosek na konkurs, w ramach którego miasto zdobyło fundusze na monitoring, został bardzo wysoko oceniony. Proszowice znalazły się bowiem na 19. miejscu w Polsce.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra