- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Podpisano umowę na remonty powiatowych dróg. Inwestycje mają być zrealizowane do maja 2024 roku ZDJĘCIA

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Ponad 18 milionów będzie kosztował remont siedmiu odcinków dróg powiatowych. Dziś w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach podpisano umowę z przedstawicielami Zakładu Usług Rolniczych i Budowlanych AGROBUD. Wykonawca ma 13 miesięcy na modernizację siedmiu odcinków dróg.

– Roboty mają ruszyć już w najbliższych dniach. Przetarg wygrała lokalna firma Wiesława Nowakowskiego, jestem przekonany, że jakość wykonanych prac będzie na wysokim poziomie – mówił podczas spotkania Krystian Hytroś, Starosta Powiatu Proszowickiego.

W spotkaniu uczestniczyła poseł Józefa Szczurek-Żelazko, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz wicemarszałek Józef Gawron z Województwa Małopolskiego oraz przedstawiciele powiatu proszowickiego.

Powiat na realizację zadania otrzymał 15 mln z Programu Polski Ład. Pozostałe fundusze – 3,2 mln zł zostały zabezpieczone, jako wkład własny.

– Początkowo zakładaliśmy 900 tys. jako wkład własny, wzrost cen spowodował, że musieliśmy zwiększyć nasz udział. Zarząd uznał, że te remonty, są bardzo ważne dla nas i muszą być wykonane. Niektóre z tych zadań na realizację czekają już około 20 lat jak droga we Wierzbnie czy w Piotrowicach – podkreśla starosta.

Dodatkowe środki – na wkład własny – zostały wygospodarowane z pieniędzy, które uwolniły się po tym, jak samorząd otrzymał większe dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowane siedem odcinków dróg powiatowych i długości około ponad siedmiu kilometrów.

  • Piotrowice-Sokołowice (gm. Koszyce) 3045 metrów za 5,8 mln złotych
  • Modrzany-Książnice Wielkie (gm. Koszyce) 1033 m za 2,1 mln zł
  • Bolów (gm. Pałecznica) 971 m za 2,8 mln zł
  • Klimontów (gm. Proszowice) 439 m za 1,7 mln zł
  • Wierzbno 1362 m za 4,9 mln zł
  • ulica Leśna w Proszowicach 265 m za 446 tys. zł
  • zatoka przystankowa przy ul. Kopernika w Proszowicach za 205 tys. zł
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra