- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Pogoda dopisała, atrakcji nie brakowało. Za nami pierwszy dzień Dni Proszowic [ZDJĘCIA]

Dni Proszowic to stały punkt harmonogramu wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach we współpracy z władzami miasta. Pierwszy dzień za nami, a jest co wspominać!

Tegoroczne dwudniowe świętowanie w muzyczno-tanecznej oprawie zostało zainaugurowane w sobotnie popołudnie na Amfiteatrze Miejskim w Proszowicach. Uroczystego otwarcia Dni Proszowic 2024 dokonał burmistrz Grzegorz Cichy, wręczając klucze do bram miasta młodzieży oraz Amelii Tałach, która została I Wicemiss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2024.

Taneczno-artystyczne wystąpienia rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Proszowicach. Tuż po nich na scenie swoje umiejętności zaprezentowały baletnice z grupy baletowej MOTYL oraz grupy DANCE KIDS z Centrum Kultury w Proszowicach.

Pierwsze muzyczne dźwięki wybrzmiały za sprawą lokalnej grupy bluesowo-rockowej, czyli zespołu ZIMEN. Następnie sceną zawładnęła pierwsza muzyczna gwiazda tegorocznych dni miasta, czyli grupa Clödie.

Tuż po niej publiczność przywitała na scenie zespół RED LIPS na czele z energetyczną wokalistką. Blok koncertów pierwszego dnia tegorocznych obchodów dni miasta zakończył występ Ronnie Ferrari, którego koncert zapełnił proszowicki amfiteatr setkami wiernych fanów. Sobotnią zabawę zakończyła dyskoteka, której rytm nadał Dj D-WAVE z ENERGY2000 Katowice.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom pierwszego dnia miasta były Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024, które odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra