- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Pyszne jedzenie, atrakcje dla najmłodszych oraz żywiołowy koncert kapeli Ciupaga, czyli VII Festiwal „Święto Ogórka” DUŻO ZDJĘĆ

W niedzielne popołudnie na amfiteatrze w Proszowicach odbył się VII Festiwal „Święto Ogórka”. Tegorocznymi organizatorami wydarzenia byli Gmina i Miasto Proszowice oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Festiwal był idealną okazją, by zaspokoić apetyt na pyszne jedzenie, dobrą zabawę i folkowe brzmienia. Tradycyjnym punktem świętowania był konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ogórka, w którym rywalizowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Spośród dziesięciu różnorodnych dań, podniebienia jurorów zdobyła potrawa przygotowana przez KGW Klimontów, które otrzymało nagrodę pieniężną od Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice.

W trakcie wydarzenia można było nabyć także regionalne produkty od lokalnych przedsiębiorców, odwiedzić stoiska wystawiennicze instytucji związanych z rolnictwem oraz wziąć udział w konkursie wiedzy rolniczej i wiedzy o ogórku. Ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszyły się ponadto warsztaty kulinarne z Tomaszem Derą, który przyrządził wyjątkowe propozycje dań z ogórków.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, na których czekały liczne atrakcje, takie jak animacje z ELO KIDS, gry i zabawy czy ścianka wspinaczkowa. Muzycznym akcentem tegorocznego festiwalu był żywiołowy koncert kapeli góralskiej Ciupaga, która zaprezentowała proszowickiej publiczności folkową mieszankę dźwięków. Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął jego Marszałek Witold Kozłowski.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra