- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Proszowice. Sieć wodociągowa została przepłukana. Woda płynie z ujęcia w Pałecznicy oraz Radziemicach

Miejski wodociąg został dokładnie wypłukany, podłączono do niego wodę z „czystych” ujęć w Pałecznicy oraz Radziemicach. Zostały pobrane też próbki wody do kolejnego badania. Wszystko wskazuje na to, że na wynik trzeba będzie jednak poczekać do piątku.

W związku ze stwierdzeniem w wodzie z miejskiego wodociągu w Proszowicach bakterii z grupy Clostridium w czwartek Sanepid wydał komunikat. Wynika z niego, że woda w miejskim wodociągu nie jest przydatna do picia.

Także w czwartek o godz. 19 Wodociągi Proszowickie poinformowały, iż w celu zapewnienia ciągłości dostaw wody wszyscy odbiorcy zaopatrywani przez spółkę zostali przełączeni do wodociągów podających wodę z ujęć wody w Pałecznicy i Radziemicach i są zaopatrywani z tych źródeł.

– Po otrzymaniu komunikatu PSSE w Proszowicach praca Stacji Uzdatniania Wody z ujęcia w Opatkowicach została zatrzymana. Pracownicy Wodociągów Proszowickich dokonali wypłukania sieci. Woda podawana do sieci wodociągowej z ujęć w Pałecznicy oraz Radziemicach będzie podawana aż do momentu zakończenia procedury naprawczej poinformował Michał Chudy, Prezes Wodociągów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra