- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Sprawdź, czy masz celne oko? Zawody strzeleckie o puchar Burmistrza Proszowic

W niedzielę na strzelnicy w Gniazdowicach zaplanowano Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  • zgłoszenia na adres mailowy: agieras@um.proszowice.pl
  • bądź telefonicznie: 510 286 181 do 28.04.2022 r.
  • ilość miejsc ograniczona do 150 osób.
  • decyduje kolejność zgłoszeń.

Zawody odbędą się 30.04.2023 r. (niedziela). Miejsce – strzelnica sportowa „Gniazdowice”, Gniazdowice 75, 32-100 Proszowice. Start zawodów przewidywany na godzinę 14:00.

Plan zawodów przewiduje strzelanie z karabinu bocznego zapłonu na dystansie 25 metrów do tarczy pistoletowej o średnicy 500 mm oraz pola 10-tki 50 mm.

Każdy zawodnik oddaje łącznie 15 strzałów. Po pierwszych pięciu strzałach próbnych następuje pokazanie strzelającemu przestrzelin wraz z zaklejeniem ich. Kolejno zawodnik oddaje 10 strzałów ocenianych. Klasyfikacja kolejno według najwyższego wyniku, dziesiątek wewnętrznych, najgorszy strzał.

Zawodnicy startują w zawodach indywidualnie.

Po pierwszych 5 strzałach następuje komenda „STOP – PRZERWAĆ OGIEŃ”. Sędziowie idą ocenić i pokazać zawodnikom przestrzeliny. Zawodnicy oddają kolejno następne 10 strzałów po których następuje ocena i wybór dziesięciu najlepszych przestrzelin które składają się na rezultat końcowy zawodnika.

Strzelanie przeprowadzone zostanie w postawie stojąc z karabinku bocznego zapłonu na dystansie 25 metrów do tarcz pistoletu sportowego. Nie można się wspierać ani opierać w żaden sposób o stół ani inne przedmioty występujące na strzelnicy. W momencie uzyskania przez dwóch zawodników tego samego wyniku zliczane zostają dziesiątki centralne a w dalszej kolejności najgorszy strzał. Osoby niepełnoletnie udział tylko i wyłącznie za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna pełnoprawnego.

Kategorie wiekowe:

Open:

  • Kobiety
  • Mężczyźni

Junior/Juniorka:
(młodzież od 15go do 18go roku życia)

  • Dziewczęta
  • Chłopcy

Zawody bez opłat startowych. Ilość miejsc ograniczona do 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W zawodach mogą brać udział wszystkie chętne osoby z wyłączeniem osób posiadających Licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Kategoria wiekowa Junior/Juniorka obejmuje młodzież od 15 do 18 roku życia za pisemną zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra