- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. W Szpitalu Powiatowym zostanie utworzony Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Fot. SZpital Powiatowy w Proszowicach

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu proszowickiego. W Szpitalu Powiatowym w Proszowicach zostanie uruchomiony Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Placówka uzyskała konieczną zgodę z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do tej pory w szpitalu ortopedia funkcjonowała jako pododdział przy chirurgii. Wyodrębnienie jej da możliwość wykonywania zabiegów operacyjnych wcześniej nieobjętych finansowaniem z NFZ.

O takie rozwiązanie placówka stara się od kilkunastu lat. Udało się to zrealizować dzięki zaangażowaniu starosty Krystiana Hytrosia oraz dyrekcji szpitala Zbigniewa Torbusa i dr n. med. Witolda Mierniczka.

Do tej pory Szpital Powiatowy w Proszowicach wykonywał w ciągu roku około 1500 operacji ortopedycznych. Były to głównie zabiegi rekonstrukcyjne stawów, w tej dziedzinie zresztą zespół się specjalizuje.

Do proszowickiego szpitala trafiają pacjenci z różnego rodzaju złamaniami, nie tylko z terenu powiatu ,ale także z okolic Krakowa. Przy zabiegach wykorzystywane są implanty,  materiały kościozastępcze czy sztuczne chrząstki stawowe. Są też wykonywane zabiegi z wykorzystaniem endoprotez połowiczych jak również  zabiegi rekonstrukcyjne u dzieci po ciężkich urazach stawów.

Teraz wachlarz możliwości operacyjnych Szpitala Powiatowego w Proszowicach zdecydowanie się powiększy!

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra