- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

RADZIEMICE. Spisali się na medal! Strażacy z powiatu proszowickiego świetnie poradzili sobie z pożarem samochodu elektrycznego ZDJĘCIA

Fot. KP PSP w Proszowicach/ PRORedi

Strażacy z KP PSP w Proszowicach, a także druhowie OSP działający w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym wzięli udział w ćwiczeniach „ELEKTRA” zorganizowanych w Radziemicach. Były one oceniane przez przedstawicieli Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego. Zmagania strażaków obserwowali także samorządowcy z terenu powiatu proszowickiego.

Strażacy po przybyciu na miejsce ćwiczeń musieli poradzić sobie z ugaszeniem rozprzestrzeniającego się pożaru samochodu elektrycznego, udzieleniem medycznej pomocy poszkodowanym wraz z ich segregacją w wypadku

-Ćwiczenia obejmowały także podanie skutecznego prądu wody na palący się samochód elektryczny, zbudowanie punktu czerpania wody wraz z organizacją dostarczania środka gaśniczego na odległość około 800 metrów, załadunek pozorowanego samochodu elektrycznego do kontenera wraz z zalaniem go wodą – wylicza kpt. Marcin Szlachta z KP PSP w Proszowicach.

W ćwiczeniach wzięły udział: JRG Proszowice, OSP KSRG Czuszów, OSP KSRG  Dalewice,  OSP KSRG Łętkowice, OSP KSRG Nadzów, OSP KSRG Nowe Brzesko, OSP KSRG Pałecznica, OSP Radziemice, OSP Kowary, OSP Koczanów, OSP Przesławice, OSP Hebdów, OSP Smoniowice, OSP Obrażejowice, Policja.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra