- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Teraz mogą uczestniczyć nawet w trudnych akcjach strażackich! W KP PSP odbyło się szkolenie strażaków ochotników ZDJĘCIA

Fot. KP PSP w Proszowicach

Blisko 80 druhów z OSP z powiatu proszowickiego zaliczyło podstawowe szkolenie strażaka ochotnika. Większość z nich zakończyła je egzaminem. Odbył się on kilka dni temu w KP PSP w Proszowicach.

-Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu podczas rzeczywistych akcji – wyjaśnia kpt. Marcin Szlachta dowódca JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach.

Szkolenie podzielone było na bloki tematyczne, podczas których druhowie byli zapoznawani z wszystkimi zagadnieniami kursu. Jednym z ważniejszych elementów był test w komorze dymowej przeprowadzony w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Krakowie.

Zajęcia teoretyczne były natomiast prowadzone przy pomocy platformy szkoleniowej Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, a zajęcia praktyczne prowadzili funkcjonariusze JRG Proszowice.

-Do egzaminu przystąpiło 48 druhów którzy zaliczyli go pozytywnie. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z najważniejszych warunków pozwalających na udział w działaniach ratowniczych – dodaje kpt. Marcin Szlachta.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra