- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

VII edycja Starego Motóra przeszła do historii ZDJĘCIA

Fot. Zyta Widomska

W ubiegłą niedzielę odbyła VII edycja Starego Motóra w Proszowicach zorganizowana z inicjatywy Grupy Pasjonaci Gratów Proszowice. Zlot zabytkowych motocykli zgromadził rekordową liczbę uczestników. Przygotowano blisko 70 pakietów startowych, choć właścicieli motoryzacyjnych perełek biorących udział w wydarzeniu było około stu.

– Głównym punktem programu były zawody motocyklowe na proszowickiej targowicy. Nad poprawnością wykonania konkurencji czuwał niezawodny OSK PIK – mówi w rozmowie z portalem Rafał Adamski, inicjator grupy Pasjonaci Gratów Proszowice. – Motocykliści podzieleni zostali na kategorie: dwusuwy, czterosuwy i wózki. Z każdej kategorii wyłoniono 8 najlepszych czasów z przejazdu slalomu, następnie rozlosowano zawodników do pucharowej drabinki. Aby dojść do finału, trzeba było wygrać dwa wyścigi równoległe, przegrany odpadał – dodaje.

W kategorii dwusuwów najlepszy okazał się Łukasz Kopeć. Tuż za nim, na podium uplasowali się Robert Florek i Jacek Grabowiec. Wśród motocykli czterosuwowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Kruczek, drugie miejsce Bartłomiej Łada, a trzecie miejsce Jakub Rejdak. W ostatniej kategorii zwyciężył Maciej Zych, a kolejne miejsca zajęli Wiesław Rosiek i Jarosław Czekaj.

Po zakończeniu zawodów uczestnicy zlotu w eskorcie proszowickiej policji przejechali 15-kilometrową trasą do Karwina, gdzie zwiedzili Izbę Pamięci stworzoną przez Stowarzyszenie Bojowe Schrony Proszowice. Miłym akcentem wydarzenia był poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW Karwin.

– Stary Motór zakończył się rozdaniem nagród, dyplomów oraz licytacją charytatywną: koszulek, kubków, książki o motocyklach WSK z dedykacją od autora dla uczestników wydarzenia, ręcznie wykonanego zegara. Z licytacji i datków do skarbonki udało się zebrać 3580 zł na rehabilitację Izuni Michty – relacjonuje Rafał Adamski.

Poza nagrodami dla uczestników zawodów motocyklowych, przyznano również nagrody indywidualne:

– Nagroda Motór zlotu trafiła do Artura Jedlińskiego, który przyjechał pięknym motocyklem WFM Osa,

– Nagroda Najstarszy Motór trafiła do Zbigniewa Barana – motocykl M72 z 1954 roku,

– Nagroda Stylówa zlotu trafiła do Kamila Krzosy, który przyjechał motocyklem MZ w barwach Milicji Obywatelskiej w pełnym umundurowaniu oraz wyposażeniu,

Wyróżnienie otrzymała Alina Mulka, która z Bukowna przyjechała motocyklem marki Dniepr z wózkiem,

Grand Prix zlotu trafiło do Stanisława Kulińskiego, który należał do najstarszych uczestników zlotu, a mimo to przyjechał z żoną aż z Myślenic na wiekowej Jawie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra