- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Szpitalu Powiatowym w Proszowicach otwarto oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ZDJĘCIA

Fot. Paweł Klasa

Było uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie, którego dokonał ks. proboszcz dr Jan Zwierzchowski. W Szpitalu Powiatowym w Proszowicach otwarto dziś oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele powiatu ze starostą Krystianem Hytrosiem i Barbarą Gacek przewodniczącą Rady Powiatu Proszowickiego. Nie brakło posłów: Józefy Szczurek-Żelazko i Norberta Kaczmarczyka, przedstawicieli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i NFZ. Gościem był także dr hab. n med. Artur Gądek, profesor UJ i  konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Oddział mieści się w zachodnim skrzydle szpitala na czwartym piętrze. To sześć sal, które w ubiegłym roku przeszły kapitalny remont. Inwestycja pochłonęła około 2 mln zł. Oprócz ortopedii wyremontowane zostały wszystkie szpitalne oddziały. Całość kosztowała około 12 mln zł.

Na ortopedii w Proszowicach na pacjentów czeka 15 łóżek, nowoczesny sprzęt medyczny i 14 specjalistów lekarzy z bogatym doświadczeniem.

-A to oznacza, że w szpitalu będzie wykonywane więcej zabiegów rekonstrukcyjnych w stawach, protezy w obrębie ręki np. protezy kciuka, barku – wylicza dr n. med. Witold Mierniczek ortopeda, który od kilkunastu lat zabiegał o uruchomienie odrębnego oddziału ortopedii.

Do tej pory było w ciągu roku lekarze wykonywali w Proszowicach 1200 zabiegów, teraz ma być ich 1500. Co istotne będą realizowane te operacje, których wcześniej nie wykonywano. Pacjentów na pewno zainteresuje informacja, że skróci się czas oczekiwania na operację z 4 miesięcy do kilku tygodni.

 

1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra