- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

WOŚP PROSZOWICE. Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki. Ponad 130 tys. zł trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach pełniące po raz szesnasty rolę 253. Sztabu WOŚP przekazało dziś ostateczny wynik 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na konto fundacji wpłynęło 133.031,04 złotych. To kwota uzyskana z rozliczeń wolontariuszy, licytacji oraz loterii fantowej.

W tym roku razem z Orkiestrą w Proszowicach zagrało 180 wolontariuszy ze szkół powiatu proszowickiego. Ogromną popularnością cieszyły się także licytacje przeprowadzone w dniu finału w sali widowiskowej proszowickiego Centrum Kultury oraz loteria fantowa przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach.

Do gry na rzecz WOŚP włączyli się również właściciele Restauracji Muzealnej oraz organizatorzy wydarzenia DRIFT TAXI WOŚP 2023.

Warto dodać, że na konto fundacji trafiło dodatkowo 5 tysięcy złotych uzyskane z e-skarbonki utworzonej przez prywatną osobę, która dołączyła do gry proszowickiego sztabu. Tegoroczna zbiórka przyniosła ponad 30 tysięcy złotych więcej, niż w roku ubiegłym.

Warto wspomnieć, że rekordowo proszowicki sztab zagrał w roku 2020, kiedy to przekazał na konto Orkiestry blisko 150 tysięcy złotych! Późniejsze dwa finały zorganizowane w cieniu pandemii zasiliły konto Orkiestry na ponad 92.5 tysiąca złotych w roku 2021 oraz ponad 100 tysięcy złotych w roku 2022. Pozostaje nam mieć nadzieję, że wzrostowa tendencja zostanie z nami już na kolejne finały.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra