- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zbigniew Torbus wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Proszowicach. Wybór komisji zaakceptował dziś Zarząd Powiatu

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Wczoraj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora proszowickiej lecznicy. Przystąpiło do niego dwóch kandydatów. Oprócz Zbigniewa Torbusa także dr n. med. Witold Mierniczek pracujący na stanowisku zastępcy dyrektora szpitala. Komisja postawiła na pierwszego z kandydatów.

Przekonał nas przedstawioną przez siebie koncepcją zarządzania szpitalem, pomysłem na wyjście z problemów finansowych, planem rozwoju szpitala ze szczególnym uwzględnieniem opcji eliminacji marnotrawstwa – podkreśla Wojciech Rzadkowski z Zarządu Powiatu Proszowickiego, który przewodniczył komisji konkursowej.

Podczas rozmowy został także poruszony temat przyszłości oddziału ginekologicznego. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dzierżawę jego pomieszczeń. Poprzedni nie przyniósł rozstrzygnięcia.

A jakie ma plany nowy dyrektor?

Zbigniew Torbus podczas konkursu przedstawił komisji wizję rozwoju szpitala powiatowego. Chce uruchomić Szpitalny Oddział Ratunkowy. W planach ma budowę nowego wyjazdu dla karetek od strony ulicy Szpitalnej. Obecnie samochody na sygnale poruszają się tą samą drogą, co inne pojazdy. Konieczne według niego jest też wybudowanie nowego garażu dla karetek. W planach nowy dyrektor ma także rozbudowę Izby Przyjęć o dodatkowe pomieszczenia zabiegowe.

Zbigniew Torbus chciałby ulokować też wszystkie przychodnie specjalistyczne na parterze szpitala, tak aby pacjenci mieli łatwy dostęp do specjalistów. Chce także zmodernizować poczekalnie przy poradniach. Chodzi o podniesienie komfortu oczekiwania pacjentów, a także usprawnienie systemu wywoławczego.

W planach dyrektora jest również uporządkowanie otoczenia szpitala poprzez stworzenie nowych miejsc parkingowych oraz zorganizowane systemu zasilania placówki z wykorzystaniem fotowoltaiki i pomp ciepła.

Zbigniew Torbus ma 63 lata, z wykształcenia jest ekonomistą (absolwent AE w Krakowie). Na swoim koncie ma także studia podyplomowe i kursy ekonomiczne w Anglii i USA. Od 2021 roku jest konsultantem ds zarządzania w opiece zdrowotnej i doradcą komisji zdrowia Senatu RP. Poprzednio pracował jako dyrektor w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Szpital w Proszowicach zna bardzo dobrze. Był tu zatrudniony w latach 2018-20 jako z-ca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych.

Podpisanie umowy z nowym dyrektorem zaplanowano w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Umowa zostanie podpisana na okres do lat 6.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra