- REKLAMA -
- REKLAMA -
Zdrowie

PROSZOWICE. Są szanse, że od nowego roku ortopedia będzie odrębnym oddziałem

Około 1500 operacji ortopedycznych wykonuje co roku Szpital Powiatowy w Proszowicach. – To głównie zabiegi rekonstrukcyjne stawów, w tej dziedzinie zresztą nasz zespół się specjalizuje – zapewnia dr n. med. Witold Mierniczek Koordynator Pododdziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitalu Powiatowego w Proszowicach. Dyrekcja placówki stara się o utworzenie odrębnej ortopedii. W tej sprawie prowadzone są rozmowy  z dyrekcją Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Chcemy w pełni wykorzystać potencjał zespołu lekarskiego, to obecnie dziesięciu lekarzy, a także specjalistyczny sprzęt jakim  dysponujemy – dodaje  dr n. med. Feliks Orchowski, dyrektor szpitala.

Na dzień dzisiejszy do Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu proszowickiego szpitala trafiają pacjenci z różnego rodzaju złamaniami, nie tylko z terenu powiatu ,ale także z okolic Krakowa. Przy zabiegach wykorzystywane są różnego rodzaju implanty,  materiały kościozastępcze czy sztuczne chrząstki stawowe.

Obecnie wykonują też zabiegi z wykorzystaniem endoprotez połowiczych.

Z sukcesem lekarze  realizują również  zabiegi rekonstrukcyjne u dzieci po ciężkich urazach stawów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra