Artykuł partnerski

Ostatni miesiąc niskich cen w Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia to atrakcja o niezwykłych walorach turystycznych i edukacyjnych, którą warto zwiedzić jeszcze w trakcie sezonu niskich cen, czyli do 31 marca 2023 r. Zrealizujesz tam bon turystyczny.

Wśród licznych propozycji dla zwiedzających znajdziecie oferty dla turystów indywidualnych, m.in. dla rodzin z dziećmi, a także z rozmachem przygotowane programy zwiedzania stworzone z myślą o grupach zorganizowanych, np. grupach szkolnych. Zwiedzanie bocheńskiej kopalni to spotkanie z historią w zjawiskowych solnych podziemiach o wyjątkowym mikroklimacie. Dla tych, którzy dbają o zdrowie, chcą oczyścić górne drogi oddechowe oraz spędzić kilka godzin w relaksującej atmosferze, przygotowany został pobyt rekreacyjny w Komorze Ważyn, 250 m pod ziemią.

Projekcja przedstawiająca sposób pozbywania się niebezpiecznego gazu metanu poprzez wypalanie go przez górników – jedno ze stanowisk Ekspozycji Multimedialnej w Kopalni Soli Bochnia

Oferta Kopalni Soli Bochnia

  • Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną – poznaj niebywały trud pracy górników!

Wyjątkowy nastrój nieco „surowych” wnętrz bocheńskiej kopalni pozwala dobrze poznać dawne techniki wydobywcze stosowane w górnictwie polskim i europejskim. Pobyt w starych wyrobiskach, wzbogaconych w nowoczesne elementy multimedialne, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Pomaga to opowiedzieć historię kopalni w sposób niezwykle przystępny dla dzieci, ale też interesujący dla dorosłych. Ten tajemniczy podziemny labirynt można przemierzać nie tylko pieszo, ale też w prawdziwej górniczej kolejce, a nawet łodzi.

Z myślą o rodzinach z dziećmi powstał specjalny wariant zwiedzania trasy turystycznej „Królestwo Skarbnika”, która przypadnie do gustu w szczególności rodzinom, które pragną zaznajamiać swoje pociechy z historią i dziedzictwem narodowym już od wczesnych lat życia, które stawiają na rodzinny wypoczynek w zdrowym otoczeniu oraz tym, którym bliska jest idea edukacji poprzez zabawę.

Spotkanie z bocheńskim Skarbnikiem w rodzinnym wariancie zwiedzania kopalni „Królestwo Skarbnika”

  • Pobyt rekreacyjny w Komorze Ważyn – oddychaj czystym powietrzem!

Powietrze w podziemnych wyrobiskach nie zawiera zanieczyszczeń charakterystycznych dla środowiska zewnętrznego. Nawet bardzo zanieczyszczone powietrze wędrując przez setki metrów solnych korytarzy w naturalny sposób ulega samooczyszczeniu. Jednocześnie wzbogaca się w naturalny aerozol solny, który oczyszcza oraz pomaga w wygaszaniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Podczas pobytu można w pełni korzystać z solnej plaży, oferty gastronomicznej podziemnej restauracji, boiska sportowego, stołu do ping ponga, placu zabaw dla dzieci oraz minitężni.

Solna plaża z wygodnymi leżakami i miejscem do zabawy dla dzieci, 250 m pod ziemią, dostępna w trakcie 3-godzinnego pobytu rekreacyjnego w Komorze Ważyn

  • Wycieczki szkolne do Kopalni Soli Bochnia – odkryj tajemnice kopalni i poznaj jej historię!

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowano aż pięć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z postaciami historycznymi oraz bohaterami bocheńskich legend i podań. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie mogą skorzystać z oferty Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, a także z pobytów nocnych, 250 metrów pod ziemią. Grupy szkolne obowiązuje wcześniejsza rezerwacja programu wycieczki.

Program dla zerówki i uczniów klas I-III

„Zagadkowa Kopalnia”

Niezwykłą historię kopalni soli w Bochni dawno temu spisano w pewnej księdze – „Wielkiej Księdze Podziemnych Zagadek”. Jest w niej wszystko, co dzieci chciałyby wiedzieć o bocheńskiej kopalni. Kluczem do tej wiedzy są zagadki, a właściwie ich rozwiązania. Każda poprawnie odgadnięta zagadka zamienia się w element magicznej układanki.

Wspólne rozwiązywanie zagadek w trakcie pobytu edukacyjnego „Zagadkowa Kopalnia”

Programy dla uczniów klas I-III

„Śladami pracy górnika”

Jakich narzędzi dawno temu używali górnicy, z jakimi trudami musieli się zmagać, jak wyglądała praca w kopalni? To pytania, które mogą nurtować małych odkrywców. Dziecięcy głód wiedzy zaspokoi jednak przewodnik wcielający się w postać średniowiecznego górnika, który przybliży im historię kopalni, zapozna z narzędziami górniczymi i urządzeniami, które służyły do urobku soli.

Spotkanie z kupcami genueńskimi w trakcie pobytu edukacyjnego „Śladami pracy górnika”

„Królestwo Skarbnika”

Kim jest Skarbnik? Oto jest pytanie. Wiadomo tylko, że to dobry duch kopalni. Niewielu jednak udało się go spotkać. Tajemnicza postać bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Programy dla uczniów klas IV-VI

„Dar Księżnej Kingi”

Co takiego księżna Kinga podarowała mieszkańcom Bochni? Jak to się stało, że jej dar tak znacząco wpłynął nie tylko na rozwój miasta, ale całego królestwa? Quizy i zagadki, które w ramach wycieczki przygotowano dla dzieci, stanowią wspaniałą formę rozrywki, a przy okazji pozwalają sprawdzić, ile dzieci zapamiętały ze spotkania ze świętą Kingą.

„Królewska Kopalnia”

Podczas podróży w czasie, jaką jest niewątpliwie zwiedzanie bocheńskich podziemi, dzieci mają niepowtarzalną okazję spotkać króla Kazimierza Wielkiego. To on decydował o tym, jakiemu prawu ma podlegać kopalnia i na jakich zasadach sprzedawana ma być sól. Wyznaczał nie tylko kierunek rozwoju przemysłu solnego, ale stanowił też prawo dla swych poddanych. To będzie niezwykłe spotkanie i lekcja łącząca historię, geografię i ekonomię.

Spotkanie z księżną Kingą w trakcie pobytu edukacyjnego „Dar Księżnej Kingi”

  • Noclegi pod ziemią dla grup szkolnych

Pobyty nocne w Kopalni Soli w Bochni to wyjątkowa przygoda. To nie to samo, co nocleg nawet w najbardziej luksusowym czy nietypowym hotelu. Szkolna wycieczka połączona z noclegiem 250 m pod ziemią to nie lada gratka dla uczniów. Pobyt w dobroczynnym mikroklimacie Komory Ważyn to też szansa na wspaniałą zabawę i integrację podczas gry w siatkówkę czy koszykówkę na podziemnym boisku. Pobyt nocny w bocheńskiej kopalni połączony jest ze zwiedzaniem Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Sprawdź ofertę:

https://kopalnia-bochnia.pl/

Za zwiedzanie i pobyt w kopalni można zapłacić Polskim Bonem Turystycznym:

Informacje i realizacja bonu pod nr tel. +48 539 904 187

  • Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
  • Ul. Campi 15
  • 32 – 700 Bochnia
  • Biuro Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja) 14 692 67 52, 14 692 67 54
  • Mail : biuro@kopalnia-bochnia.pl
Góra