- REKLAMA -
- REKLAMA -
Artykuł partnerski

Szukasz pomysłu na ferie zimowe? Odkryj najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce, czyli Kopalnię Soli Bochnia!

W tym roku koniecznie odwiedźcie jedną z największych atrakcji województwa małopolskiego, czyli Kopalnię Soli Bochnia. Dlaczego? To najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce, zabytek klasy światowej, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, miejsce o wyjątkowej historii i zdrowotnym mikroklimacie. Wizyta w Kopalni Soli Bochnia, ze względu na wyjątkową ekspozycję multimedialną przedstawiającą pracę średniowiecznych górników, to niezwykła podróż w czasie.

Specjalna oferta na ferie zimowe 2023.

Od 28 stycznia do 12 lutego 2023 r. codziennie o godzinie 12:00, rodziny z dziećmi będą mogły skorzystać ze specjalnego wariantu zwiedzania trasy turystycznej:

„Białe złoto – Dar Księżnej Kingi”.

Oprócz zwiedzania trasy turystycznej z Ekspozycją Multimedialną, w te ferie rodziny z dziećmi mogą skorzystać ze specjalnego programu zwiedzania kopalni „Białe złoto – Dar Księżnej Kingi”. Ten wariant zwiedzania będzie okazją, aby z ust samej księżnej usłyszeć piękną legendę o jej zaręczynowym pierścieniu i niezwykłym darze, którym za jego sprawą obdarowała mieszkańców Bochni.

Dlaczego sól była kiedyś bardzo droga? Czy sól służy tylko do solenia? To tylko nieliczne pytania, na które otrzymacie odpowiedzi.

W programie nie zabraknie też stałych elementów zwiedzania, jakimi są Podziemna Ekspozycja Multimedialna, przejazd górniczą kolejką i około półgodzinny pobyt w Komorze Ważyn.

Ucieczka od smogu – Pobyt rekreacyjny w komorze Ważyn, 250 m pod ziemią.

Pobyt rekreacyjny w Komorze Ważyn codziennie w dniach 30.01. – 10.02.2023 r. o godzinie 13:00, w każdy weekend o godzinie 15:00.

Jeżeli nie chcecie zwiedzać trasy turystycznej, a czas spędzony pod ziemią wolicie przeznaczyć na relaks lub wykorzystać na wspólną zabawę z dziećmi, pobyt rekreacyjny jest właśnie dla Was !

Pobyt rekreacyjny pozwala w pełni cieszyć się walorami unikalnego klimatu solnych komór. Będziecie oddychać powietrzem, które zostało w naturalny sposób oczyszczone przechodząc przez setki metrów solnych wyrobisk i dodatkowo wzbogacone przez mikroelementy korzystnie wpływające na nasze zdrowie.

Macie gwarancję, że jest to powietrze wolne od zanieczyszczeń obecnych na powierzchni. Można powiedzieć, że podziemia kopalni to miejsce, którego problem smogu nie dotyczy.

Znajdująca się 250 m pod ziemią największa komora Ważyn, to miejsce gdzie można nie tylko usiąść, odpocząć po zwiedzaniu trasy turystycznej, ale również aktywnie kontynuować pobyt pod ziemią np. spacerując, grając w piłkę, badmintona lub ping ponga. Osoby, które znają już trasę turystyczną,  a chcą korzystać z dobrodziejstw mikroklimatu kopalni, mogą wybrać Pobyt Rekreacyjny w Komorze Ważyn. Do pełnej dyspozycji turystów pozostają wszystkie atrakcje znajdujące się w komorze: sprzęt sportowy na boisku, stół do ping ponga, plac zabaw dla dzieci oraz solna plaża i piaskownica, a także minitężnia.

Trasa turystyczna z Ekspozycja Multimedialną i unikalne atrakcje kopalni.

W zabytkowych podziemiach kopalni czekają atrakcje nawiązujące do jej industrialnego charakteru. Już zjazd do kopalni jest zaskakujący. Do solnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą, 212 m pod ziemię. Część trasy turystycznej pokonuje się autentyczną górniczą kolejką, z prędkością 2,5 m/s. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym doświadczycie tajemniczości bocheńskiej kopalni.

Trasa turystyczna dostępna jest do zwiedzania w trzech wariantach: podstawowym, gdzie zwiedzacie trasę turystyczną z ekspozycją multimedialną (dostępna bez ograniczeń wiekowych), wariant drugi to trasa turystyczna połączona z przeprawą łodzią (dostępna od 3 roku życia), trzeci wariant łączy zwiedzanie trasy turystycznej, przeprawę łodzią i przejście tzw. końską drogą, czyli wyrobiskami, którymi dawniej po kopalni poruszały się konie (dostępna od 7 roku życia).

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin                                 z dziećmi, dla grup zorganizowanych, szkolnych oraz osób dorosłych.

Więcej informacji:

Za zwiedzanie i pobyt w kopalni można zapłacić Polskim Bonem Turystycznym:

Informacje i realizacja bonu pod nr tel. +48 539 904 187

Do 31 marca trwa sezon niskich cen !!!

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

Ul. Campi 15, 32 – 700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja) 14 6926752, 14 6926754

Mail : biuro@kopalnia-bochnia.pl

Bilety on-line: https://kopalnia-bochnia.pl/ebilety/

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra