- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

BOBIN. „Śladem praojców” – koncert kolęd i pastorałek w kościele parafialnym 

Kolejną świąteczno-muzyczną propozycję w powiecie proszowickim przygotowała dla mieszkańców Magdalena Sowa-Zyzańska. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia w kościele św. Anny w Bobinie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „Śladem praojców”. Wydarzenie zaplanowano na godz. 11.00.

– W roku ubiegłym, po raz pierwszy odbył się taki koncert. Chciałam zorganizować przestrzeń do wspólnego kolędowania w rodzinnej parafii, z którą również muzycznie jestem związana od dziecka. Moja inicjatywa spotkała się z entuzjazmem lokalnej społeczności oraz księdza proboszcza. W tym roku chcę podtrzymać pomysł wspólnego kolędowania – podkreśla w rozmowie z portalem Proszowice z bliska Magdalena Sowa-Zyzańska.

Tegoroczny koncert to wyjątkowe wydarzenie, kierowane przede wszystkim do najmłodszych, którzy nie tylko wysłuchają kolęd i pastorałek,ale będą mieli również okazję dowiedzieć się, jakie tradycje i obyczaje panowały w domach Polaków przed wiekami. Mile widziani będą oczywiście także dorośli, których organizatorzy zachęcają do wspólnego kolędowania.

– Dla dorosłych będzie to pewna konfrontacja z rzeczywistością i porównanie tradycji naszych praojców ze zwyczajami, jakie pozostały do dziś. Mamy nadzieję, że będzie to czas rodzinnego kolędowania oraz inspiracja do rozmów o tradycjach z dziećmi, a także  szansa na przekazanie im wartości, które współczesny świat, tak często deprymuje i nie daje przestrzeni na ich kultywowanie – dodaje pomysłodawczyni wydarzenia.

Podczas koncertu usłyszymy najsłynniejsze polskie kolędy, jak również pozycje mniej znane, np. fragmenty chorału gregoriańskiego, czy też kolędy z okresu II wojny światowej. Sopranowy głos Magdaleny Sowy-Zyzańskiej usłyszmy przy akompaniamencie Michała Kubackiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra