- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GET READY PROSZOWICE. Fani jednośladów otwarli sezon motocyklowy i… swoje serca dla Adasia [ZDJĘCIA]

Deszczowa aura nie przeszkodziła Stowarzyszeniu Ride&Fun, aby otworzyć sezon motocyklowy. Na proszowickiej targowicy przy ul. Królewskiej zgromadziło się kilkudziesięciu motocyklistów, którzy w eskorcie policji przejechali ulicami miasta. Nie zabrakło także miłośników motocyklowych akrobacji w wykonaniu Rafała Pasierbka, znanego jako Stunter13.

– Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, wydarzenie odbiegało od scenariusza. Mimo to jesteśmy zadowoleni z przebiegu imprezy – mówi w rozmowie z portalem Proszowice z bliska Janusz Karczewski, członek stowarzyszenia. – Jako organizatorzy, cieszymy się, że lokalna społeczność, coraz chętniej uczestniczy w tego typu wydarzeniach, a przy tym otwiera swoje serca i portfele, aby wspólnie z nami pomagać – dodaje.

Walka z pogodą nie była jedyną, jaką tego dnia stoczyli członkowie Stowarzyszenia Ride&Fun. Wspólnie z Fundacją ZOBACZ MNIE zawalczyli o lepsze jutro czternastomiesięcznego Adasia Krejcy, którego dzieciństwo naznaczone zostało chorobą nowotworową. Oprócz zbiórki wolontariuszy, która nie została jeszcze oficjalnie rozliczona, przeprowadzono kilka licytacji.

– Licytacje pozwoliły wspomóc leczenie Adasia na kwotę 1600 zł. Do tego doliczone zostaną rozliczenia z puszek, na które wciąż czekamy – informuje Janusz Karczewski. – Zdajemy sobie sprawę, że leczenie Adasia wymaga ogromnych nakładów finansowych, ale jako Stowarzyszenie czujemy radość, że znów mogliśmy pomóc. Motocykliści i wszystkie osoby przybyłe na wydarzenie, udowodniły, że ich serca otwarte są na drugiego człowieka – wyznaje pełen wdzięczności. – O to właśnie chodzi w naszej działalności! Wkładamy wiele wysiłku w organizację charytatywnych eventów, ale to wszystko, co udaje nam się osiągnąć, możliwe jest przede wszystkim dzięki darczyńcom i sponsorom – dodaje.

Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się rękawice z autografem Artura Szpilki, które wylicytowane zostały za 450 zł i koszulka Ride&Fun z autografem Stuntera13, która osiągnęła kwotę 300 zł. Swoją cegiełkę do zbiórki chłopca dołożyli również chłopacy z grupy Git Familia Drift, których bluza nabyta została za 200 zł i firma Maz Moto Szkoła Motocyklistów, której voucher wylicytowano za 200 zł. Z kolei Taxi Stunt, czyli przejażdżkę ze Stunterem13 zlicytowano za 350 zł, a słuchawki JBL za 100 zł.

Ogromną wdzięczność czują również rodzice Adasia.

– Chcielibyśmy bardzo podziękować organizatorom wydarzenia – Stowarzyszeniu Ride&Fun, wszystkim uczestnikom, darczyńcom, którzy nie znając nas, niosą tyle dobra dla naszego Adasia. Niestety nie mogliśmy wziąć udziału w wydarzeniu, ponieważ byliśmy w szpitalu na kolejnym cyklu chemioterapii – mówi Pani Anna Krejca, mama chłopca. – Podziękowania składamy także ciociom Adasia, czyli Agnieszce Przeniosło i Karolinie Wojtaszkiewicz, które wkładają dużo serca w pomoc naszemu synkowi. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe – dodaje.

Wydarzenie GET READY Proszowice 2024 odbyło się pod patronatem honorowym Grzegorza Cichego, Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice. Partnerami wydarzenia byli: Gemma Motul, Git Familia Drift, Kuźnia Smaków Biernat, Design Graff. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra