- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jest miejsce na lokalizację społecznej lodówki w Proszowicach!

Dobre wiadomości dla mieszkańców Proszowic i okolic. Inicjatorzy uruchomienia społecznej lodówki znaleźli miejsce, gdzie można ją postawić. – Jeden z przedsiębiorców zgodził się na jej lokalizację na swoim terenie. Teraz pozostało nam tylko zorganizowanie urządzenia – mówi Agnieszka Łanecka wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.

Wstępne rozeznanie wskazuje, że zakup lodówki i jej obudowy to koszt około 10 tys. zł. To sporo, dlatego wolontariusze zdecydowali się wystąpić do samorządu miasta i powiatu o wsparcie tej inicjatywy. Listy z prośbą trafiły też do radnych i przewodniczących rady miasta i rady powiatu proszowickiego.

-Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. My ze swojej strony gwarantujemy opiekę nad lodówką codzienne sprawdzanie jej stanu, dbałość o jej czystość i czystość jej otoczenia, a także uzupełnianie jej o pożywienie – dodaje Agnieszka Łanecka.

Społeczna lodówka to miejsce, za pośrednictwem którego można podzielić się z innymi żywnością. Wolontariusze z Proszowic zapewniają, że po opublikowaniu informacji o inicjatywie ( pisały o tym także proszowicezbliska.pl ZOBACZ) otrzymali wiele pozytywnych opinii.

1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra