- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Już jutro w proszowickim Parku inauguracja akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”

Jeśli nie macie planów na piątek – już o godzinie 8.00 zapraszamy do proszowickiego parku, gdzie zostanie zainaugurowana akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie sporo atrakcji, dla uczestników akcji przygotowano niespodzianki. To między innymi sadzonki drzew, a także ekologiczne gadżety.

Poprzednia edycja okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad 35 tys. wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin: uczniów, pedagogów, pracowników gmin i powiatów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebrano wspólnie ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych, ale przede wszystkim zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone.

W tym roku akcja rozpocznie się razem z budzącą się do życia przyrodą, 17 marca w Proszowicach, gdzie wicemarszałek Józef Gawron zainauguruje wydarzenie wspólnie z mieszkańcami i lokalnymi samorządowcami. Kilka dni później, 20 marca zaplanowano sprzątanie terenów zielonych gminy Tarnów. Wydarzenie zakończy się 21 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Ziemi, w miejscu, które zostanie wyłonione w trakcie trwania akcji jako najbardziej zaangażowane w nasze wspólne działania.

Do udziału w akcji – jej organizatorzy – zapraszają gminy, powiaty, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra