- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Przedszkolaki podjęły rywalizację w II edycji Gminnej Olimpiady Sportowej [ZDJĘCIA]

Osiem drużyn wzięło udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się 5 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 z inicjatywy Samorządowego Publicznego Przedszkola nr 2  w Proszowicach. Było to: Samorządowe Przedszkole nr 1 w Proszowicach; Samorządowe Publiczne Przedszkole nr 2 w Proszowicach; Oddział Przedszkolny  Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach; Oddział Przedszkolny Zespołu Szkół w Żębocinie; Oddział Przedszkolny Szkoły z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach; Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej w Kościelcu; Prywatne Przedszkole Kolorowe Kredki oraz Prywatne Przedszkole Pinokio. Wydarzenie zorganizowano po raz drugi.

W olimpiadzie, którą poprzedziła wspólna rozgrzewka poprowadzona przez Kingę Luty, wzięło udział 80 uczestników. Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach drużynowych: skoki z miejsca dodawane; 

wyścig z wózeczkiem; rzuty piłeczkami do tarczy; sadzenie ziemniaków; tor przeszkód i bieg sztafetowy oraz w czterech konkurencjach indywidualnych: rzut piłką lekarską; tor przeszkód; rzuty karne i bieg z przeszkodami. 

Zwycięzcą II Edycji Olimpiady Sportowej Przedszkolaków została drużyna z Oddziału Przedszkolnego Szkoły z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Żębocinie. Miejsce trzecie zdobyła drużyna z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej z Kościelca.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra