- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

TARNÓW. Prezentacja listy „Trzeciej Drogi”. Liczą na trzy mandaty – ZDJĘCIA

Fot. Łukasz Winczura

Prezes PSL poseł Władysław Kosiniak-Kamysz jest lokomotywą listy „Trzeciej Drogi” w okręgu tarnowskim. Idą bardzo ambitnie, bo jak zapowiada szef ludowców są przekonani, że zdobędą dwa mandaty, a może nawet trzy. W tej walce liczą na głosy zwolenników Szymona Hołowni.

W czwartek, 7 września obok pomnika gen. Józefa Bema wyborcom kłaniało się 18. kandydatów koalicyjnego komitetu PSL Polska 2050. Płomienną mowę wygłosił lider listy Władysław Kosiniak-Kamysz. Przy okazji poinformował, iż kilka godzin wcześniej wystosował list do Ursuli von der Leyen w kwestii problemów polskiego rolnictwa. Kosiniak chciałby, aby embargo na żywność z Ukrainy zostało przedłużone i objęło także, dla dobra polskich rolników, zahamowanie importu owoców miękkich. W swoim wystąpieniu Kosiniak skrytykował postawę byłego kolegi partyjnego z PSL Janusza Wojciechowskiego, komisarza europejskiego do spraw rolnych za nieróbstwo w kwestii dbania o interesy rodzimych rolników.

Podczas konferencji zaprezentowali się wszyscy kandydaci w listy PSL-Polska 2050.

Ulokowany na 2. miejscu jest Piotr Górnikiewicz, radny RM w Tarnowie, twórca potęgi kobiecej siatkówki w Tarnowie, społecznik.

Na trzeciej lokacie jest Stanisław Bukowiec, który cztery lata temu został posłem z … listy Zjednoczonej Prawicy.

– Ponad dwa lata temu wspólnie z innymi posłami odeszliśmy z koalicji z PiS-em. To był sprzeciw w sprawie m.in. wyborów kopertowych. „Piątki dla zwierząt” Kaczyńskiego i tzw. Polskiego Ładu. Byłem w tym czasie kuszony przez PiS różnymi politycznymi propozycjami i stanowiskami, ale mam swoje zasady i honor. Nie uznaję kłusownictwa politycznego – powiedział Stanisław Bukowiec.

Z rejonu proszowickiego na głosy liczą także Grzegorz Sopala (m. 10) przedsiębiorca ze Szklanej, Teresa Molong (m.15) z Łętkowic-Kolonii , Agnieszka Łanecka (m. 16) ekonomistka z Proszowic i brzesko-bocheńskiego: Paulina Zięba nauczycielka z Bochni – 8. miejsce, Bogusław Kamiński z Połomia Małego 11. miejsce. Na liście jest też Jan Pająk, wójt Drwini – miejsce 13. oraz Mirosław Chodur ze Starego Wiśnicza i Grzegorz Brach z Dębna.

Zaskoczeniem na liście jest brak bardzo aktywnych działaczy ruchu ludowego między innymi Tomasza Latochy burmistrza Brzeska czy Zbigniewa Karcińskiego z Gromnika byłego starosty tarnowskiego, obecnie radnego powiatowego.

Mówi się, że osłabieniem listy jest też wycofanie się z walki o mandat Czesława Kwaśniaka działacza związkowego.

PEŁNA LISTA „TRZECIEJ DROGI” W OKRĘGU NR 15

1KOSINIAK‑KAMYSZ Władysław MarcinlekarzKraków
2GÓRNIKIEWICZ Piotr TadeuszprzedsiębiorcaTarnów
3BUKOWIEC Stanisław MarcinprzedsiębiorcaBochnia
4PANKIEWICZ Lech Jerzylekarz weterynariiWieliczka
5KOZAK Wojciechinżynier mechanik środków transportuZabawa
6KLIMA Małgorzata AnnaprzedsiębiorcaNiepołomice
7KWIATKOWSKI TadeuszsamorządowiecDąbrowa Tarnowska
8ZIĘBA Paulina AnnanauczycielBochnia
9BARBACHEN Alina MariapołożnaTarnowiec
10SOPALA Grzegorz MaciejprzedsiębiorcaSzklana
11KAMIŃSKI BogusławekonomistaPołom Mały
12NOSEK Jolanta MałgorzatapolonistkaTarnów
13PAJĄK Jan AndrzejprawnikIspina
14BRACH GrzegorznauczycielDębno
15MOLONG Teresa AnnaprzedsiębiorcaŁętkowice – Kolonia
16ŁANECKA Agnieszka AnnaekonomistaProszowice
17SKALAK Anna TeresanauczycielŻabno
18CHODUR Mirosław AdamprzedsiębiorcaStary Wiśnicz


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra