- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

❤️ WOŚP w PROSZOWICACH. Ponad 115 tys. zł, ale to jeszcze nie koniec! DUŻO ZDJĘĆ

Fot. CKIW w Proszowicach

Piękny finał WOŚP w Proszowicach. Do tej pory zebrano ponad 115 tys. zł, ale to jeszcze nie koniec. Przedstawiciele sztabu zapewniają, że kwota będzie jeszcze wyższa, bo nadal nierozliczne są wszystkie akcje. Niedzielnej zbiórce w Proszowicach towarzyszyło sporo atrakcji. Były występy w centrum kultury, ale też Drift Taxi WOŚP 2023 zorganizowane przy ul. Królewskiej.

Niedziela w całej Polsce oraz w wielu miejscach na świecie upłynęła pod znakiem gry Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji Jurka Owsiaka dołączyli także mieszkańcy powiatu proszowickiego. Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach po raz szesnasty pełniło rolę 253. Sztabu WOŚP. Szefową sztabu była Danuta Bucka.

Sala widowiskowa proszowickiego Centrum Kultury zgromadziła setki osób, które od wczesnych godzin popołudniowych podziwiały na scenie występy dzieci i młodzieży. Swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie Samorządowego Przedszkola nr 1 i 2 w Proszowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach. 

W harmonogramie wydarzeń nie zabrakło pokazów tanecznych w wykonaniu uczestników zajęć odbywających się w CKiW. Na scenie zobaczyliśmy: Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego oraz grupy Dance Kids, które prowadzi instruktor Kamil Nowak; grupy baletowe MOTYL, których instruktorem jest Magdalena Kołtun oraz grupy ZUMBA KIDS i JUNIOR prowadzone przez instruktor Elżbietę Pierwołę. Z kolei swoje muzyczne umiejętności zaprezentowała grupa wokalna, która doskonali głos pod okiem Igi Krzaczyńskiej.

Prawdziwe artystyczne widowisko  „Zatańczyć z Volt-em Disnejem” przygotowali dla publiczności tancerze Formacji Tanecznej KOLORY oraz grupa teatralna AKTONAUCI. Młodzi artyści połączyli swoje siły i wraz z instruktorami Katarzyną Zydroń, Katarzyną Duch oraz Sarą Gawłowską zaczarowali obecnych na sali widowiskowej, przenosząc ich w niezwykły, bajkowy świat.

Między występami artystycznymi prowadzone były liczne licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów.

Tradycyjnie, największe emocje dostarczyła licytacja złotego serduszka ufundowanego przez Pracownię Złotniczą KAMEA p. Arkadiusza Piątka w Proszowicach. Serduszko zlicytowano na kwotę 6.300 złotych.

31. Finał WOŚP w Proszowicach zakończyło losowanie nagród w loterii fantowej, przekazanych przez sponsorów. Loteria przygotowana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali też pasjonaci czterech kółek

Był kurz, zapach spalonych opon i ryk silników, ale przede wszystkim otwarte serca gotowe wspomóc cel 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie Drift Taxi WOŚP 2023 zorganizowane przy ul. Królewskiej w Proszowicach zgromadziło fanów motoryzacji, których jak się okazuje w powiecie proszowickim nie brakuje.

Wydarzenie zorganizowane przez Grupę Jazda 2018 i Grupę Git Familia okazało się strzałem w dziesiątkę! Pieniądze z licytacji oraz przejazdów trafiły do puszki wolontariuszki 253. Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oliwia Karczewska została rozliczona w proszowickim Centrum Kultury na kwotę prawie 13 tysięcy złotych!

 

Aktualny stan zbiórki tegorocznego finału opiewa na kwotę 115. 074, 21 złotych. Jednak ostateczną kwotę poznamy w ciągu najbliższego tygodnia, kiedy rozliczone zostaną wszystkie akcje towarzyszące finałowi w Proszowicach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra