- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Dobra Energia zawładnęła sceną proszowickiego Centrum Kultury ZDJĘCIA

Fot. Gloria Fotograf

Sala widowiskowa Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach wypełniła się po brzegi, a gromkim brawom nie było końca. Wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu świątecznego w wykonaniu Chóru Dobra Energia. Wydarzenie odbyło się w ubiegły czwartek.

Muzyczne wystąpienia poprzedził kilkuminutowy film, prezentujący spotkania członków chóru w Gminnym Ośrodku Kultury w Koniuszy, w którym wspólnie rozwijają pasję śpiewania i muzykowania. Nagranie miało na celu nie tylko pokazanie siły pasji, jaka połączyła grupę młodych, ambitnych ludzi, ale przede wszystkim zachęcenie innych do włączenia się w ten muzyczny projekt.

– Słowa są tu zbędne. Trzeba tu po prostu być. Trzeba to poczuć – mówił Dawid Makosz, dyrygent, nauczyciel śpiewu, aranżer, dźwiękowiec chóru.

Oficjalną część koncertu rozpoczęła Jadwiga Koperczak-Wilk oraz Kinga Mnich, członkinie chóru. Podczas godzinnego koncertu usłyszeliśmy popularne kolędy oraz pastorałki w zupełnie nowych, jakże oryginalnych i zaskakujących aranżacjach. Każde wystąpienie nagradzane było oklaskami publiczności, która nie pozostała obojętna na zachęty chóru do włączenia się do wspólnego kolędowania. 

Na zakończenie koncertu głos zabrał Norbert Kaczmarczyk, poseł na Sejm RP, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

– Wspaniała inicjatywa. Wasza dobra energia potrafiła zgromadzić w ten piękny wieczór setki osób na widowni. To dowód na to, że muzyka potrafi łączyć, a Wy poprzez śpiew pokazujecie, jak piękny jest Bóg, który obdarza ludźmi różnymi talentami – powiedział, wręczają chórowi pamiątkową tablicę.

Wśród publiczności nie mogło zabraknąć także Łukasza Smółki, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, który także objął patronat nad koncertem.

– Jestem na Waszym koncercie po raz pierwszy. Każdy wie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Jestem pełen podziwu, gratuluję Wam tych pięknych występów – mówił.

Chór Dobra Energia zabrał słuchaczy w niesamowitą muzyczną podróż, podczas której każdy mógł zapomnieć o troskach dnia codziennego i przypomnieć sobie, co w życiu jest naprawdę ważne. Ze sceny popłynęły nie tylko piękne, nastrojowe brzmienia i dźwięki, ale przede wszystkim dobra energia, która emanowała od wykonawców, udzielając się zebranej publiczności.

– Koncert był… nastrojowy, energetyzujący… magiczny! I to dzięki Wam – naszej fantastycznej, niezawodnej Publiczności!

Drodzy, jesteśmy niezwykle wzruszeni i bardzo szczęśliwi, że tak ciepło nas odbieracie – czytamy we wpisie chóru udostępnionym w mediach społecznościowych po koncercie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra