- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Będą życzenia, degustacja wigilijnych potraw i rękodzielnicze ozdoby. Na 18 grudnia zaplanowano Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wigilię pod Gwiazdami

Burmistrz Proszowic wraz z przedstawicielami oddziału terenowego Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Proszowicach oraz Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy połączonym z XIV Wigilią pod Gwiazdami.

Wydarzenie odbędzie się 18 grudnia od godz. 9.00 do 14.00 na proszowickim Rynku. Kiermasz Bożonarodzeniowy jest idealną okazją do „zasmakowania” klimatu nadchodzących świąt, które odczuwać możemy wieloma zmysłami.

Stoiska przygotowane podczas tegorocznego kiermaszu przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Proszowice z całą pewnością zaspokoją podniebienia wielbicieli kuchni regionalnej. Sporządzone przez panie z kół wiejskich przysmaki będzie można nabyć już od godz. 9.00.

Z kolei oczy koneserów sztuki rękodzielniczej nasycą stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez Dzienny Dom Senior+ w Proszowicach i Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzone przez Zespół Placówek Caritas w Proszowicach.

Do nabycia będą również miody oraz naturalne przyprawy, stanowiące dopełnienie świątecznych potraw i wypieków. Kulminacyjnym punktem przedświątecznej niedzieli będą Bożonarodzeniowe życzenia, które w samo południe skierują do mieszkańców przedstawiciele władz samorządowych oraz ksiądz proboszcz. Następnie odbędzie się degustacja potraw wigilijnych, na którą zaprasza oddział terenowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w Proszowicach. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Cichy burmistrz Proszowic oraz Krzysztof Madejski burmistrz Nowego Brzeska.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra