- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Przy ulicy Partyzantów 17 A stanęła pierwsza społeczna lodówka ZDJĘCIA

Fot. patrycja Grzyb

„Jedz, dziel się i częstuj. Nie marnuj jedzenia” to główna idea, jaka przyświecała inicjatorom akcji utworzenia pierwszej lodówki społecznej w Proszowicach. Dziś, marzenia stały się faktem. Po kilkumiesięcznych staraniach Zatoka dobra stanęła przy ul. Partyzantów 17 A w Proszowicach. 

­- Pomysł wyszedł przede wszystkim od mieszkańców powiatu proszowickiego, ponieważ zwracali się do nas z prośbami o stworzenie takiej lodówki w związku z szerzącym się ubóstwem i inflacją – mówiła Agnieszka Łanecka podczas symbolicznego otwarcia lodówki społecznej.

Zatoka dobra to miejsce stworzone z potrzeby troski o drugiego człowieka. Oprócz oczywistej pomocy uboższym mieszkańcom powiatu jej celem jest również zapobieganie marnowaniu żywności. Proszowicka społeczna lodówka to dzieło stworzone dzięki wsparciu i pracy wielu osób.

– Serdecznie dziękuję Elżbiecie Belskiej za utworzenie zbiórki, dzięki której dostaliśmy liczne wpłaty od mieszkańców powiatu proszowickiego. Pragnę zaznaczyć, że lodówkę otrzymaliśmy od darczyńców, którzy chcą pozostać anonimowi. Projekt lodówki powstał z kolei dzięki Marcinowi Łaneckiemu – mówiła Agnieszka Łanecka, wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.

-Dziękuję także Staroście Powiatu Proszowickiego Krystianowi Hytrosiowi za 1000 zł dofinansowania, właścicielowi firmy FRUTTICO-WARZYWA I OWOCE Mirosławowi Chwałowi za dostarczenie warzyw, którymi przez miesiąc będziemy wypełniać lodówkę, Andrzejowi Buckiemu za nieodpłatne użyczenie placu, Wojciechowi Komendzie i jego ekipie elektryków za podłączenie lodówki w czynie społecznym, kierownikowi sieci sklepów PALEO Marcinowi Zientarze za ufundowanie produkty na kwotę 400 zł, Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Proszowickiego Rafałowi Chmieli oraz Radnemu Rady Miejskiej w Proszowicach Grzegorzowi Sopali za wsparcie finansowe oraz dopingowanie tej inicjatywy. Słowa podziękowania kieruję także w stronę firmy PAWLIK OKNA,  firmy AGROVIT, Stowarzyszenia Polska 2050 oraz Zbigniewa Rutkowskiego – dodaje Pani Agnieszka.

Wszelkie informacje na temat tego, jakie produkty możemy umieszczać w lodówce, a jakie nie powinny się w niej znajdować zostały określone w regulaminie, który umieszczony został na wewnętrznej stronie drzwi lodówki.

– Zobowiązujemy się do tego, że jako wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 będziemy rzetelnie opiekować się tą lodówką i dołożymy wszelkich starań, żeby zawsze była pełna – zapewniają Agnieszka Łanecka i Elżbieta Belska.

Od dziś lodówka może w pełni służyć mieszkańcom powiatu proszowickiego. Masz za dużo jedzenia? Podziel się nim! Jesteś głodny? Częstuj się!

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra